از دریا به خانه شما

مزایای زنجیره تامین نیکسا در تولید محصول سالم

آب دریا حاوی مواد مغذی فراوانی برای ماهی است. تولید ماهی در حوضچه‌های خاکی و استخرها به هیچ عنوان قابل مقایسه با تولید ماهی در آب دریا و بویژه آب شور و گرم خلیج فارس نیست. ما برای دستیابی به بهترین نتیجه، بهترین نقطه خلیج فارس را برای نصب قفس‎های دریایی و تولید ماهی سی‌بس انتخاب کرده‌ایم.

بهره مندی از مزایای طبیعی آب دریا

قفس های دریایی ماهی سیبریم | مزرعه نیکسا

مکانیزم انتقال بدون استرس ماهی

انتقال ماهی به دریا و همینطور جابجایی ماهی‌ها در بین واحدهای تولیدی تنها به کمک فیش پمپ‌ها در سایزهای مناسب و با تنظیم میزان جریان آب صورت می‌گیرد؛ زیرا کوچکترین استرس بخصوص در مورد بچه‌ماهی‌ها می‌تواند منجر به افت سلامت و کیفیت آن‌ها شود. ما استرس ماهی‌ها را به این روش کنترل می‌کنیم.

انتقال بچه ماهی از طریق فیش پمپ | نرسری نیکسا​​​​​​​

قرنطینه و سلامت آب نوزادگاهی

بچه‌ماهی‌های تازه وارد برای مدت سه هفته در مرکز قرنطینه نگهداری می شوند. آب واحد قرنطینه سیستم مجزایی دارد و به این ترتیب از ورود عوامل احتمالی بیماری‌زا به سالن اصلی جلوگیری می‌شود. پس از آن بچه ماهی‌ها به نوازدگاهی منتقل می‌شوند و در سیستم کنترل شده مدار بسته (RAS) رشد می‌کنند.

متد تصفیه آب در سیستم مدار بسته | نرسری نیکسا​​​​​​​

واکسیناسیون ماهی به سه روش خوراکی، تزریقی و غوطه‌وری انجام می‌شود. روش غوطه‌وری معمولاً در مراحل اولیه‌ رشد (حدود 1 گرم) و پس از تکامل سیستم ایمنی ماهیان انجام می‌شود و این امکان را فراهم می آورد که ماهیان منتقل‌شده به قفس‌های پرورش هنگام مواجهه با عوامل بیماری‌زای محیطی محافظت گردند.

واکسیناسیون

واکسیناسیون به روش تزریق

غذادهی تمام اتوماتیک

ماهی‌ها در روزهای ابتداییِ پس از تولد از غذای زنده و سپس از غذای فرموله‌ شده تغذیه می‌کنند. ما غذای زنده را به تناسب نیازلاروها تولید می‌کنیم و غذای فرموله شده را از بهترین تولید کنندگان تامین می‌کنیم. ماهی‌ها همچنین پس از انتقال به دریا علاوه بر غذادهی مکانیزه  از غذای طبیعی موجود در آب خلیج فارس نیز استفاده می‌کنند.​​​​​​​

غذادهی تمام اتوماتیک  در قفس های دریایی | مزرعه نیکسا​​​​​​​

ما ماهی را ظرف 24 ساعت از روی عرشه کشتی و بصورت یخ‌پوشانی شده به مراکز بسته‌بندی ارسال می‌کنیم. محصولات بسته بندی را بلافاصله با فناوری تونل انجماد سریع منجمد کرده و به دست مشتری می‌رسانیم. در طی این فرایند ماهی هرگز در دمای نامناسب قرار نمی‌گیرد. حفظ زنجیره سرد مهمترین فاکتور سلامت ماهی است.​​​​​​​

حفظ زنجیره سرد از صید تا فروشگاه

صید مکانیزه | مزرعه دریایی نیکسا

تولید ماهی چگونه در سلامت نسل ها اثر گذار است ؟

آمار

کمترین میزان آنتی بیوتیک

 % 0

​پـایش مـستمر کـیفی 

قابلیت ردیابی و کنترل

400 میلی گرم در یک وعده

سطح بالای امگا 3

مشاهده امار

مراحل رشد ماهی